10 najlepszych miejsc do odwiedzenia na Kubie

Czy planujesz odwiedzić Kubę po raz pierwszy? Jeśli tak, to być może zastanawiasz się, gdzie pojechać i co zobaczyć na Kubie. Kuba to miejsce, w którym poczujesz się jak w przeszłości; historia, kultura i tradycje tego kraju na pewno Cię zaskoczą.

Kuba to kraj, który nie jest dobrze znany na całym świecie, ale jeśli myślisz o jego odwiedzeniu, to na pewno pokochasz go. Istnieje wiele miejsc turystycznych, które można odwiedzić na Kubie i to jest powód, dla którego przyciąga ona ogromną liczbę turystów.

Oto najlepsze miejsca do odwiedzenia na Kubie.

1. Hawana

Hawana jest stolicą Kuby i jest to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli jesteś podróżnikiem. Hawana jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia i jest uznawana za jedną z miejsc światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Matanzas

Matanzas to małe miasto, które znajduje się we wschodniej części Kuby. Miasto słynie z pięknych plaż. Możesz również odwiedzić miasto Trinidad i Varadero.

3. Santiago de Cuba

Santiago de Cuba jest jednym z najbardziej znanych miast na Kubie i jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. Miasto jest bardzo popularne ze względu na sztukę uliczną i kolonialną architekturę.

4. Cienfuegos

Cienfuegos to małe miasto, które znajduje się w prowincji Villa Clara. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia na jednodniową wycieczkę.

5. Guanajay

Guanajay to miasto położone w centralnym regionie Kuby. Miasto jest świetnym miejscem dla tych, którzy chcą odwiedzić naturę i cieszyć się czasem z rodziną.

6. Cotorra

Cotorra to małe miasteczko, które znajduje się w prowincji Pinar del Rio. Miasto posiada wiele kolonialnych budynków, także jest to dobre miejsce do odwiedzenia.

7. Playa Baracoa

Playa Baracoa to plaża znajdująca się w prowincji Villa Clara. Jeśli myślisz o odwiedzeniu plaży to jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia.

8. Malecon

Malecon to piękna nadmorska promenada w mieście Hawana. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia i wielu turystów odwiedza to miejsce.

9. Las Terrazas

Las Terrazas to wioska, która znajduje się w prowincji Artemisa. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli szukasz cichych i spokojnych wakacji.

10. Las Villas

Las Villas to miasto, które znajduje się w prowincji Sancti Spiritus. W mieście można znaleźć wiele atrakcji turystycznych.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Kubę, to musisz odwiedzić niektóre z najlepszych miejsc turystycznych. Tak więc, przed wyjazdem na Kubę upewnij się, że masz listę miejsc, które chcesz odwiedzić. Możesz również sprawdzić mój artykuł na temat najlepszych miejsc do odwiedzenia w USA i Kanadzie.