Lotnisko Martynika

Martynika to niewielka wyspa położona w Indiach Zachodnich. Znana jest również pod nazwą Saint Lucia. Nazwa tej wyspy pochodzi od francuskiego słowa Martiniquais. Na Martynice działają trzy lotniska. Te trzy lotniska to lotnisko Pointe-à-Pitre, lotnisko Fort-de-France oraz lotnisko St. Pierre.

Lotnisko Pointe-à-Pitre

Jest to najbardziej ruchliwe lotnisko na Martynice. Z tego lotniska operuje wiele linii lotniczych i lotów. Lotnisko ma powierzchnię około 2000 metrów kwadratowych. Posiada cztery pasy startowe. Jeden z pasów startowych jest utwardzony, a pozostałe trzy są nieutwardzone. Lotnisko zostało zainaugurowane 12 maja 1954 roku.

Port lotniczy Fort-de-France

To lotnisko znajduje się w Fort de France. Jest to główne lotnisko Martyniki. To lotnisko znajduje się bardzo blisko miasta. Zostało ono zainaugurowane 22 listopada 1953 roku.

Lotnisko St. Pierre

Jest to małe lotnisko, które jest wykorzystywane dla małych i prywatnych samolotów. Znajduje się ono w miejscowości St. Pierre. Lotnisko to zostało otwarte w styczniu 2002 roku.

Wnioski:

Jeśli odwiedzasz to miejsce po raz pierwszy to możesz odwiedzić to lotnisko i możesz cieszyć się pięknem tego miejsca. Poznasz wszystkie miejsca, które są znane w tym miejscu.