Top 10 najlepszych miejsc na wakacje w Czarnogórze

Czarnogóra jest krainą pięknych plaż i niesamowitych gór, i nie jest to tylko miejsce, gdzie dostaniesz spokojne wakacje, ale jest to również miejsce, w którym będziesz miał szansę cieszyć się naturą i jej pięknem.

Stolicą Czarnogóry jest Podgorica. Miejsce to znane jest również jako “miasto kwiatów”. Stolica Czarnogóry otoczona jest pięknymi górami i morzem.

Jeśli chcesz odwiedzić stolicę Czarnogóry to musisz upewnić się, że podróżujesz w odpowiednim sezonie. Klimat kraju jest śródziemnomorski, więc możesz spodziewać się gorącego lata i łagodnej zimy.

Oto 10 najlepszych miejsc na wakacje w Czarnogórze, które zapewnią Ci spokojne wakacje.

1. Zatoka Kotor

Zatoka Kotor jest największą zatoką Czarnogóry. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w kraju. Miejsce to słynie z pięknych kościołów, klasztorów i kaplic. Zatoka słynie również z miasta Perast, które zbudowane jest na stromym klifie.

2. Herceg Novi

Herceg Novi jest drugim co do wielkości miastem w kraju. Miejsce to jest popularne ze względu na plażę i miasto Bar. Herceg Novi słynie również z wodospadów i starego fortu.

3. Plav

Miejsce to znajduje się w pobliżu Kotoru. Jest to małe miasteczko, które słynie z niewielkiego morza i górskich krajobrazów.

4. Bijela Voda

Miejsce to znajduje się w północno-zachodniej części kraju. Jest to cicha i spokojna miejscowość. Miejsce to słynie z rzeki i pięknych krajobrazów.

5. Cetinje

Cetinje jest królową Czarnogóry. Miejsce to znane jest z pałacu królewskiego i muzeum. Miasto słynie również z zamku i kościoła.

6. Tivat

Tivat znajduje się na granicy Czarnogóry i Albanii. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w kraju. Miejsce to słynie ze starego miasta i klasztoru.

7. Budva

Budva jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Czarnogórze. Miejsce jest znane ze starego miasta i piaszczystych plaż.

8. Budva Riviera

Budva Riviera to miejsce, w którym można spędzić luksusowe wakacje. Miejsce to słynie ze starego miasta i plaż.

9. Mojkovac

Mojkovac jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. Miejsce jest znane z zabytkowego kościoła i starego miasta.

10. Park Narodowy Durmitor

Park Narodowy Durmitor jest najstarszym parkiem narodowym Czarnogóry. Miejsce to znajduje się w zachodniej części kraju.

Wnioski:

Czarnogóra jest jednym z najbardziej niedocenianych krajów na kontynencie europejskim. Jeśli szukasz miejsca na wakacje, to Czarnogóra będzie dla ciebie najlepszą opcją.