Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Norwegii

Norwegia to kraina cudów. Posiada jedne z najbardziej oszałamiająco pięknych miejsc na świecie. Od majestatycznych gór po bezkresny ocean, Norwegia ma coś dla każdego. Naturalne piękno tego kraju nie może się równać z żadnym innym.

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Norwegii to:

1) Fiordy

W Norwegii znajduje się ponad 100 000 km fiordów. Fiordy można oglądać z powietrza, morza lub ziemi. Fiordy w Norwegii są podzielone na trzy kategorie:

– Fiordy zachodnie

– Fiordy południowo-wschodnie

– Fiordy północno-wschodnie

2) Słońce o północy

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w Norwegii jest to, że od maja do sierpnia ma takie samo nasłonecznienie. W tym okresie słońce nigdy nie zachodzi i oświetla całą ziemię w sposób, w jaki nie może tego zrobić żadne inne miejsce na Ziemi.

3) Trollstigen

Trollstigen to znany szlak turystyczny, który prowadzi przez spektakularne krajobrazy Norwegii. Szlak rozpoczyna się w Jondal, podróżuje przez Gudbrandsdal, Ringerike, Hallingdal, a następnie kończy się w Lom.

4) Geirangerfjord

Jest to jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków na całym świecie. Fiord rozciąga się na 11 km i jest otoczony przez ośnieżone góry. Kolory wody i gór są po prostu hipnotyzujące.

5) Sognefjord

Sognefjord jest najdłuższym fiordem na świecie. Jest otoczony przez strzeliste szczyty i lodowce.

6) Dovrefjell

Dovrefjell to ogromny płaskowyż w środkowej Norwegii. Obszar ten jest otoczony przez jedne z najwyższych gór na świecie. Przez większą część roku krajobraz pokryty jest śniegiem, a dopiero latem można zobaczyć kolorowe kwiaty.

7) Koło podbiegunowe

Koło podbiegunowe to najbardziej na północ wysunięty punkt kuli ziemskiej. Jest również znany jako słońce o północy. Na kole podbiegunowym słońce nie zachodzi i pozostaje oświetlone przez cały dzień.

8) Park Narodowy Hardangervidda

Ten park narodowy znajduje się w północnej części Norwegii i obejmuje obszar ponad 1000 km. Park jest domem dla wielu rzadkich zwierząt, w tym łosi, reniferów, rysi, wilków, lisów i niedźwiedzi.

9) Hotel “The Midnight Sun

Jest to hotel położony na kole podbiegunowym. Pokoje są pięknie urządzone i jest to jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

10) Stavanger

Miasto Stavanger jest drugim co do wielkości miastem w Norwegii i znajduje się na południu. Miasto jest bardzo stare i pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w czasach Wikingów.

11) Geiranger

Geiranger jest stolicą regionu Geiranger. Region ten znany jest z pięknych plaż, wodospadów i małego archipelagu.