Porady dotyczące podróżowania ze zwierzętami domowymi

Podróżowanie ze zwierzętami domowymi jest zabawą i ciekawym doświadczeniem, ale nie zawsze jest łatwe. Jeśli planujesz podróż ze swoim zwierzakiem, musisz pamiętać o pewnych kwestiach przed rezerwacją lotu.

Bardzo ważne jest, aby zarezerwować lot z dużym wyprzedzeniem. Istnieją różne zasady i przepisy, których należy przestrzegać podczas podróży ze zwierzętami domowymi.

Po pierwsze, zwierzęta muszą być mikrochipowane. Jest to jeden z najważniejszych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, planując podróż ze zwierzętami domowymi. Jeśli twoje zwierzę nie ma mikrochipa, wtedy nie będzie mogło podróżować w samolocie.

Podczas rezerwacji lotu musisz sprawdzić, czy linia lotnicza pozwala na przewożenie zwierząt domowych na pokładzie. Niektóre linie lotnicze nie zezwalają na przewóz zwierząt domowych, więc jeśli podróżujesz ze zwierzętami, musisz poinformować o tym linię lotniczą z dużym wyprzedzeniem.

Przed rezerwacją lotu musisz sprawdzić politykę linii lotniczej dotyczącą zwierząt domowych. Jeśli pozwala ona na podróżowanie Twojego zwierzęcia, możesz kontynuować swój plan podróży. Jeśli jednak nie pozwala, możesz wybrać inną linię lotniczą lub zostać w domu do następnego lotu.

Zwierzęta nie mogą być pozostawione bez opieki z jakiegokolwiek powodu. Muszą być trzymane w kabinie lub można je trzymać na kolanach. Personel pokładowy zajmie się nimi.

Podczas lotu należy mieć oko na swoje zwierzęta domowe. Jeśli źle się czują, możesz zabrać je do łazienki. Nie trzymaj ich zbyt długo w fotelu. Jeśli twoje zwierzę jest bardzo niespokojne, to możesz je trzymać w schowku nad głową.

Podczas pobytu na lotnisku musisz trzymać swoje zwierzę na rękach. Powinny być trzymane w specjalnym miejscu, gdzie temperatura wynosi około 20 stopni. Będą czuły się lepiej i nie będą się łatwo męczyć.

Nigdy nie wolno karmić swoich zwierząt domowych podczas lotu. Nie jest to dobre dla twojego zwierzaka. Możesz je karmić w swoim domu lub w miejscu docelowym.

Upewnij się, że zachowujesz notatkę z danymi swojego zwierzęcia. To pomoże ci, jeśli będziesz miał jakikolwiek problem podczas lotu.

Wnioski:

Podróżowanie ze zwierzętami domowymi jest jednym z najbardziej ekscytujących i niezapomnianych doświadczeń, ale może być również stresujące, jeśli nie wiesz, jak z nimi podróżować.

Istnieją różne zasady i przepisy, których musisz przestrzegać, ale poprowadzimy Cię ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Informacje dotyczące rezerwacji lotu i podróżowania ze zwierzętami domowymi można znaleźć na poniższych stronach internetowych.