Porady jak zobaczyć Lizbonę, stolicę Portugalii

Co wiesz o Portugalii? Czy znasz jej historię? Czy wiesz, jaką kulturę, tradycje i wartości ma ten kraj?

Lizbona jest stolicą Portugalii i największym miastem w tym kraju. Jest to piękne miasto z niesamowitymi zabytkami, muzeami, kościołami, plażami itp. Jeśli chcesz odwiedzić Lizbonę, powinieneś spróbować zaplanować swoją podróż z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jest to dość popularny cel turystyczny.

W ostatnich latach Lizbona stała się preferowanym miejscem turystycznym w wyniku kilku czynników. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje, ale głównym z nich jest jego historyczne dziedzictwo.

Jest tak wiele rzeczy do zobaczenia w Lizbonie, ale zamierzam podzielić się z wami kilkoma najciekawszymi miejscami w mieście. Są to miejsca, które powinieneś odwiedzić, jeśli chcesz odkryć to wspaniałe miasto.

Praça do Comércio

Jest to najstarszy plac w mieście. Jest to słynne miejsce i jest pełne różnych muzeów i pomników. Najlepszą rzeczą w tym miejscu jest to, że jest ono bezpłatne i nie potrzebujesz żadnego przewodnika, aby poznać rzeczy, które chcesz zobaczyć.

Plac został zbudowany w 1515 roku i jest otoczony przez kilka budynków, takich jak Mercado da Ribeira, Pałac Królewski, Wieża Belém, itp. Jest to również bardzo ładne miejsce na koncerty i uroczystości.

Mercado da Ribeira

Jest to jeden z najstarszych rynków w Lizbonie i znajduje się w dzielnicy Ribeira. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc wśród turystów i w każdy weekend znajdziesz go pełnego ludzi.

Na tym rynku można znaleźć wszelkiego rodzaju produkty, takie jak owoce, warzywa, zioła, mięso itp. Jest tam również wiele małych straganów, gdzie można znaleźć tradycyjne jedzenie, takie jak tapas.

Largo de São Carlos

Jest to plac, na którym znajduje się posąg króla Carlosa I i jest to obowiązkowe miejsce w Lizbonie. Jest to również znane jako Praça das Amoreiras i jest otoczone wieloma ogrodami i fontannami.

Jedną z najciekawszych rzeczy w tym miejscu jest to, że jest to idealne miejsce na zachód słońca. Możesz wybrać się tu na spacer i podziwiać niesamowity widok na miasto.

Convento dos Jerónimos

Jest to klasztor, który został zbudowany w XVI wieku i jest wspaniałym przykładem architektury w stylu barokowym. Jest to jeden z najważniejszych zabytków religijnych miasta i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Jest to najbardziej znany zabytek w mieście i jest to popularne miejsce dla turystów. Można tu znaleźć wiele pamiątek, a także można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzu kościoła.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym pięknym miejscu na oficjalnej stronie internetowej.

Largo Martim Moniz

Jest to jeden z najpiękniejszych placów w mieście i jest to bardzo popularne miejsce dla mieszkańców. Można tu znaleźć