14 cudów, które trzeba zobaczyć w Europie

Europa jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie i każdego roku odwiedza ją coraz więcej osób. Przekonasz się, że miasta i miasteczka w Europie mają tak wiele do zaoferowania turystom.

Jeśli planujesz odwiedzić Europę, to musisz odwiedzić najlepsze atrakcje turystyczne. Te miejsca są nie tylko popularne, ale również mają wspaniałą historię. Poniżej znajduje się 14 najlepszych cudów must-see w Europie.

1. Watykan

Jest to najmniejszy kraj na świecie i znajduje się we Włoszech. Miasto Watykan ma tak wiele atrakcji, że będziesz zdumiony. Niektóre z miejsc, które zobaczysz w Watykanie to Bazylika Świętego Piotra, Kaplica Sykstyńska, Fontanna di Trevi i wiele innych.

2. Tower of London

Jest to najbardziej znany zamek w Wielkiej Brytanii. Został zbudowany w 12 wieku i jest jednym z obowiązkowych miejsc w Europie. W Tower of London znajdziesz wiele rzeczy, takich jak klejnoty koronne, Muzeum Royal Armouries, Tower Bridge i wiele innych.

3. Stonehenge

Jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na świecie. Historia Stonehenge nie jest jeszcze znana, ale wielu historyków mówi, że był on używany do kultu słońca. Jest on wykonany z kamieni i piaskowca.

4. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest najbardziej popularną atrakcją turystyczną na całym świecie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Paryżu. Pierwsza wieża została zbudowana w XIX wieku, a druga została dodana w XX wieku.

5. Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame to rzymskokatolicka katedra znajdująca się w samym sercu Paryża. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Budowa katedry Notre Dame trwała około 40 lat.

6. Plaża w Wenecji

Jest to plaża, której nie zapomnisz po jej odwiedzeniu. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Kalifornii. Zabiera cię z powrotem do dawnych czasów.

7. Taj Mahal

Taj Mahal to pomnik z białego marmuru, który został zbudowany w 1632 roku w Agrze w Indiach. Jest wielu turystów, którzy przyjeżdżają, aby zobaczyć to miejsce każdego roku.

8. Colosseum

Koloseum to słynny amfiteatr w Rzymie. Jest to największy amfiteatr na świecie, który może pomieścić 50 000 osób.

9. Chrystus Odkupiciel

Chrystus Odkupiciel to posąg, który znajduje się w Rio de Janeiro. Jest to największy posąg religijny na świecie i waży około 8000 ton.

10. Pałac Buckingham

Pałac Buckingham to pałac znajdujący się w centrum Londynu w Anglii. Jest to nie tylko ulubione miejsce brytyjskich Royals, ale także najbardziej ulubione miejsce turystyczne w Londynie.

11. Big Ben

Big Ben to przydomek dzwonu znajdującego się w wieży zegarowej Houses of Parliament. Wysokość zegara wynosi 130 stóp.