Sentymentalna podróż po ulicach dzieciństwa – miasta związane z bohaterami literatury

Sentymentalna podróż po ulicach dzieciństwa – miasta związane z bohaterami literatury

Każdy z nas pewnie pamięta, jak w dzieciństwie zanurzaliśmy się w fascynujących światach przedstawionych w książkach. Magiczne historie, pełne przygód i bohaterowie, których polubiłeś tak bardzo, jakby byli twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Często te opowieści przenoszą nas w konkretne miejsca, które stają się ikonicznymi dla tych powieści. W tym artykule zabierzemy cię w sentymentalną podróż po ulicach dzieciństwa – miastach związanych z bohaterami literatury.

  1. Miasto spod znaku Platformy 9 i 3/4 – Londyn, Wielka Brytania

Pierwsze miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w podróży po ulicach dzieciństwa, to oczywiście Londyn. To właśnie tam znajduje się słynna King’s Cross Station, gdzie Harry Potter ruszał w swoje magiczne przygody. Na peronie 9 i 3/4 możesz poczuć się jak czarodziej i zrobić sobie zdjęcie przy symbolicznym moście. A jeśli masz szczęście, możesz nawet spotkać tam prawdziwego Hagrida!

  1. Małą miasteczko Grodzisk – Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry

Kolejnym miastem na naszej sentymentalnej liście jest fikcyjne Grodzisko, które przylgnęło do naszych serc dzięki “Małemu Księciu” Antoine de Saint-Exupéry’ego. Choć Grodzisko nie istnieje naprawdę, to jego opis ma swoje korzenie w małym miasteczku Le Pré-Saint-Gervais we Francji, gdzie autor spędził wiele czasu. Przeżyj magiczną atmosferę Grodziska, spacerując po uliczkach tego uroczego francuskiego miasteczka.

  1. New York – Gossip Girl, Cecily von Ziegesar

Jeśli jesteś fanem kultowego serialu “Plotkara” lub bestsellerowej sagi “Gossip Girl” Cecily von Ziegesar, to nie możesz ominąć Nowego Jorku – miasta, które z pewnością kojarzy Ci się z przygodami Blair, Sereny i ich przyjaciół z liceum. Przejdź się po luksusowych butikach na Upper East Side, zobacz słynne schody z Metropolitalnego Muzeum Sztuki, gdzie bohaterowie serialu chętnie spędzali wolny czas, i poczuj atmosferę elegancji i luksusu.

  1. Verona – Romeo i Julia, William Shakespeare

Miłość, tragedia, prawdziwa historia – wszystko to kojarzy się z Veroną i sławnym romansowym związkiem Romea i Julii. Miejsca związane z tą tragedią, takie jak Dom Julii czy pomnik Juliet na placu Piazza delle Erbe, przyciągają turystów z całego świata. Wejdź na balkon, z którym związana jest legenda o miłości, i poczuj się jak bohaterowie tej niezwykłej opowieści.

  1. Zabierz się do Narnii – Obywatel C.K. Lewis

Jeśli jesteś fanem Obywatela C.K. Lewisa, to nie możesz ominąć miasta Bowness-on-Windermere w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam autor spędził wiele czasu i zaczerpnął inspiracje do tworzenia magicznego świata Narnii. Przeżyj fantastyczną podróż przez latarnię, która prowadzi do innej rzeczywistości, i odkryj tajemnice tego magicznego miejsca.

  1. Hogwart czeka – Edynburg, Szkocja

Kolejnym magicznym miastem na naszej liście jest Edynburg – miejsce, które zainspirowało J.K. Rowling do stworzenia przepięknego Hogwartu, szkoły czarodziejów z serii o Harrym Potterze. Zwiedź zamek Edynburski, który jest podobny do nazwanej przez autorkę Hogwartu, i poczuj magię i tajemniczość tego miejsca.

  1. Miasteczko Maycomb – Zabić drozda, Harper Lee

Ostatnim, ale równie ważnym miejscem na naszej sentymentalnej liście jest miasteczko Maycomb, które jest tłem dla kultowej powieści Harper Lee “Zabić drozda”. Choć miasteczko to jest fikcyjne, zostało oparte na Monroeville, malowniczej miejscowości w Alabamie, gdzie autorka spędziła większość swojego życia. Wejdź w ślady Scout, Atticusa i inne postaci z książki, przemierzając ulice tego uroczego małego miasta.

Podsumowując, sentymentalna podróż po ulicach dzieciństwa – miasta związane z bohaterami literatury to wspaniały sposób na odkrywanie ulubionych historii na nowo. Odwiedzając te konkretne miejsca, możemy poczuć się jeszcze bliżej naszych ulubionych bohaterów i przenieść się w ich magiczne światy. Czy jesteś gotowy na tę sentymentalną przygodę?