Najlepsze miejsca do odwiedzenia na Martynice

Martynika to wyspa położona we wschodniej części Morza Karaibskiego. Jest jedną z francuskich Indii Zachodnich. Oficjalnym językiem kraju jest francuski.

Jeśli szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia na Martynice, to ten artykuł będzie Twoim ostatecznym przewodnikiem. Przedstawię Ci listę miejsc, które są bardzo polecane przez miejscowych.

1. Le Morne Brulé

Le Morne Brulé jest największym wulkanem na Martynice i jest również znany jako najbardziej spektakularny widok Martyniki. Jest to uśpiony wulkan położony w sercu wyspy. Z tym miejscem wiąże się słynny mit.

To właśnie od niego wzięła się nazwa wyspy. Mit mówi, że wulkan wybuchł, a niebo zostało pokryte lawą. Miejscowi wierzyli, że to właśnie dlatego wyspa nazywa się “Le Morne Brulé”.

2. Fort-de-France

Fort-de-France jest stolicą Martyniki. Jest to bardzo stare miasto i jest jednym z najważniejszych historycznych miast Francuskich Indii Zachodnich.

Istnieje wiele historycznych miejsc do odwiedzenia w Fort-de-France. Niektóre z najważniejszych miejsc to Ogród Botaniczny, Katedra St. Pierre, Fort Saint Louis, Palais de Justice, Hotel de Ville, Narodowe Muzeum Sztuki i Historii, Muzeum Sztuki i Rzemiosła, Muzeum Historii Kolonialnej, Katedra św. Jana Chrzciciela itp.

3. Anse-Bertrand

Anse-Bertrand to piękna plaża na Martynice. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Martynice. Główną atrakcją tego miejsca są oszałamiające białe i lazurowo niebieskie piaszczyste plaże oraz krystalicznie czysta woda.

4. Lamentin

Lamentin to piękne miasteczko położone we wschodniej części wyspy. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Martyniki. Jeśli interesujesz się kulturą to musisz odwiedzić Muzeum Kultury i Historii.

5. St. Pierre

St. Pierre jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Jest to jedno z najstarszych miast Martyniki. W St. Pierre znajdziesz również najpiękniejsze i najbardziej romantyczne uliczki.

6. Marigot

Marigot to małe miasteczko na Martynice. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na całej wyspie. Jest to również jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych wyspy.

7. Grand Case

Grand Case to największe miasto na wyspie. W tym mieście znajdziesz wiele historycznych i tradycyjnych miejsc. Możesz nawet znaleźć wiele restauracji w tym mieście.

8. St. Anne

St. Anne jest małym miastem na Martynice. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Martynice. Możesz nawet zobaczyć piękny kościół św. Anny w tym mieście.

9. Le Moule

Le Moule to piękna mała wioska na Martynice