Idealne wakacje w Wielkiej Brytanii

Miałem najwspanialsze doświadczenie podczas mojej ostatniej podróży do Wielkiej Brytanii. Odwiedziłem kilka niesamowitych miejsc, w tym Stonehenge, Edynburg i Londyn.

Podczas mojego pobytu byłem zdumiony widząc, jak Brytyjczycy potrafią zorganizować wszystko tak doskonale. Od dróg do stacji kolejowych, wszystko było dobrze zorganizowane. Ulice były czyste, a ludzie przyjaźni.

Oto 20 rzeczy do zrobienia podczas wakacji:

1. Odwiedź Stonehenge

Jeśli masz zamiar odwiedzić Stonehenge, upewnij się, że nie zapomnisz o swoim aparacie. To miejsce jest niesamowitą atrakcją turystyczną, która przyciąga tysiące ludzi każdego roku. Jest to miejsce kultu dla Brytyjczyków od ponad 6 tysięcy lat.

2. Odwiedź zamek w Edynburgu

Zamek w Edynburgu jest jednym z najbardziej znanych historycznych miejsc w Wielkiej Brytanii. Miejsce to zostało zbudowane w 1130 AD przez Wilhelma Lwa i było miejscem bitwy pod Bannockburn. Dziś zamek jest popularną atrakcją turystyczną.

3. Odwiedź London Eye

London Eye to gigantyczny diabelski młyn, który znajduje się w samym sercu Londynu. Jest to najwyższy diabelski młyn w Europie i jest symbolem miasta. Koło jest również doskonałym miejscem do robienia zdjęć miasta.

4. Wybierz się w rejs po Tamizie

W Londynie jest wiele rzeczy do zrobienia. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia jest rejs po rzece. Będziesz mógł zobaczyć imponujące widoki miasta, jednocześnie ciesząc się pysznym jedzeniem i napojami.

5. Odwiedź Tower Bridge

Ten ikoniczny most jest słynnym punktem orientacyjnym i często jest zaliczany do najlepszych mostów na świecie. Jeśli chcesz uzyskać inną perspektywę miasta, to możesz odwiedzić Tower Bridge.

6. Zobacz Big Bena

Big Ben to słynna dzwonnica, która jest symbolem Houses of Parliament. Jest również znany jako Elizabeth Tower i jest popularną atrakcją turystyczną.

7. Odwiedź Galerię Narodową

Galeria Narodowa jest jedną z najważniejszych galerii sztuki na świecie i znajduje się na Trafalgar Square. Galeria jest domem dla jednej z najważniejszych kolekcji obrazów i rzeźb.

8. Spacer po karnawale w Notting Hill

Karnawał Notting Hill jest jedną z największych imprez ulicznych w Wielkiej Brytanii. Karnawał przyciąga setki tysięcy ludzi z całego świata i jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia.

9. Odwiedź Opactwo Westminsterskie

Opactwo Westminsterskie jest jednym z najważniejszych miejsc religijnych w Londynie. Jest to słynne miejsce ceremonii koronacyjnych i pogrzebowych.

10. Zjeść Cornish pasty

Cornish pasty to tradycyjne brytyjskie danie, które jest podobne do pikantnego ciasta. Można je znaleźć w wielu sklepach w Wielkiej Brytanii.

11. Wypij filiżankę herbaty

Powszechnie uważa się, że człowiek powinien pić co najmniej osiem filiżanek herbaty dziennie. Herbatę można przygotować na wiele różnych sposobów, ale najczęstszym sposobem jest zalanie