Hakuna Matata: odkryj miejsca, inspirowane filmami Disneya

Hakuna Matata: odkryj miejsca, inspirowane filmami Disneya

Od dzieciństwa wprost uwielbiamy filmy Disneya. Nie ma chyba osoby na świecie, która nie kojarzyłaby tych bajkowych historii, przepięknych postaci, czy zapadających w pamięć piosenek. Magiczny świat Disneya inspiruje nas do dzisiaj, a wiele z miejsc, które pojawiają się w filmach, istnieje naprawdę! W dzisiejszym artykule zapraszam Cię do odkrycia tych magicznych miejsc, które są prawdziwym ucieleśnieniem frazy Hakuna Matata. Przygotuj się na sentymentalną podróż przez czas i przestrzeń!

 1. Disneyland: gdzie marzenia się spełniają!

Nie da się rozpocząć naszej przygody bez wspomnienia o Disneylandzie. To miejsce, które na zawsze pozostanie w sercach dzieci i dorosłych. Disneylandy można znaleźć na całym świecie: od Kalifornii, przez Paryż, Hongkong, Tokio, aż po Szanghaj. W każdym z tych miejsc można przeżyć niezwykłą przygodę, wchodząc w świat ulubionych bohaterów Disneya. Każdą atrakcję odwzorowano z największą dbałością o szczegóły, dlatego niezależnie od wieku, poczujesz się jak bohater filmu Disneya!

 1. Paryż: romantyczne miasto Disneya

Kto z nas nie marzył o spacerze po pięknych paryskich uliczkach? Ale to nie wszystko! Paryż ma również swoją magiczną stronę, która inspiruje twórców filmów Disneya. Kultowy obraz “Notre-Dame de Paris” jest jednym z nich. Wizyta w Paryżu to doskonała okazja, aby odkryć te miejsca i przespacerować się wśród szczytów katedralnych, a wszystko to w blasku romantycznych uliczek i zapierających dech w piersiach widoków, takich jak Wieża Eiffla.

 1. Serengeti: savanna w wydaniu Disneya

Jakże świetnie jest pomyśleć, że Magiczne Królestwo występuje w prawdziwym świecie. Serengeti w Tanzanii, to jeden z takich rejonów, który zainspirował twórców filmu “Król Lew”. Przepiękna savanna, typowe dla Afryki zwierzęta, jak lwy, zebry, antylopy, a także niezwykłe safari, które można tam przeżyć, sprawią, że poczujesz się jak bohater filmu Disneya!

 1. Londyn: miasto gdzie magia jest na wyciągnięcie ręki

Czy pamiętasz magiczną walizkę Mary Poppins czy przygody Piotrusia Pana? To właśnie Londyn zainspirował twórców tych filmów. Spacer po londyńskim parku Kensington Gardens czy podziwianie wież Parliamentu, to doskonała okazja do skoku w magiczny świat Disneya!

 1. Taj Mahal: rozmach w stylu “Aladyn”

Kiedy myślimy o filmach Disneya, nie możemy zapomnieć o “Aladynie”. Istnieje miejsce na świecie, które zachwyca pięknem i rozmachem oraz jest niemalże identyczne z tym przedstawionym w filmie – mowa o fenomenalnym kompleksie budowlanym Taj Mahal w Indiach. To absolutnie obowiązkowy punkt w trakcie magicznego podróżowania po miejscach zainspirowanych filmami Disneya!

 1. Angkor Wat: odwiedź kratery zamku z “Czarownicy z Krainy Oz”

Przenosimy się teraz do Kambodży, gdzie znajduje się Angkor Wat. Ten niesamowity, średniowieczny kompleks świątyń zainspirował twórców filmu “Czarownica z Krainy Oz”. Odwiedzając to miejsce, możesz odkryć tajemnice zamku i poczuć się jak w świecie Disneya!

 1. Neuschwanstein: zjawiskowy zamek z bajek

Na koniec tej magicznej podróży zapraszam Cię do Niemiec, gdzie znajduje się zamek Neuschwanstein. To właśnie ten zamek zainspirował twórców do stworzenia zamku z bajki “Księżniczka Sissi”. Niezwykła architektura, bajeczne widoki i całe otoczenie sprawiają, że w trakcie zwiedzania zamku dosłownie poczujesz się jak bohaterka filmu Disneya!

Tak jak obiecałem na początku, oto lista miejsc, które można odwiedzić i poczuć atmosferę filmów Disneya:

 • Disneylandy na całym świecie
 • Paryż – miejsce inspirowane Disneyem
 • Serengeti w Tanzanii
 • Londyn – miasto inspirowane filmami Disneya
 • Taj Mahal w Indiach
 • Angkor Wat w Kambodży
 • Zamek Neuschwanstein w Niemczech

Podsumowując, to tylko kilka z wielu miejsc na świecie, które zainspirowały twórców filmów Disneya. Magiczne, bajeczne i przenoszące nas w świat fantazji – te miejsca są nie do przegapienia dla każdego fana kultowych filmów w reżyserii Disneya. Daj się ponieść magii Hakuna Matata i odkryj te magiczne miejsca, które przeniosą Cię w niezapomnianą podróż przez bajkowy świat Disneya!