9 najlepszych rzeczy do zrobienia w Paryżu

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odwiedzeniu magicznego miasta o nazwie Paryż? Jeśli tak, to musisz odwiedzić je przynajmniej raz w życiu, ponieważ miasto ma coś dla każdego.

Miasto jest stolicą Francji i jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na całym świecie. Paryż jest idealnym miejscem dla par i rodzin, ponieważ ma tak wiele do zaoferowania dla wszystkich grup wiekowych.

Oto 9 najlepszych rzeczy do zrobienia w Paryżu, a nie pożałujesz, że go odwiedziłeś.

Odwiedź Pola Elizejskie

Champs Elysées to serce miasta i jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Posiada jedne z najdroższych sklepów i luksusowych hoteli i jest domem dla wieży Eiffla.

Główna aleja miasta to Pola Elizejskie i jest ona wyłożona jednymi z najdroższych i najbardziej luksusowych sklepów, restauracji, barów i hoteli. Pola Elizejskie to największa aleja w Europie i jest pełna turystów.

Spacer wzdłuż rzeki Sekwany

Jest to druga co do wielkości rzeka na świecie i najpopularniejsza atrakcja w mieście. Zobaczysz wiele atrakcji, takich jak Muzeum Luwru, Katedra Notre Dame, Notre Dame des Victoires i wiele innych.

Jeśli jesteś w Paryżu po raz pierwszy, to możesz wziąć wycieczkę łodzią i będziesz miał szansę zobaczyć niesamowite widoki na miasto. Wycieczka łodzią rozpoczyna się na Pont de l’Alma.

Odwiedź Opera Garnier

Jest to jedno z najbardziej popularnych muzeów w mieście i znajduje się na Place de l’Opéra. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, to jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia.

Odwiedź Opéra Garnier

Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej historycznych budynków w mieście, w którym mieści się Opera Garnier. Budynek jest również znany jako Palais Garnier i został zaprojektowany przez słynnego architekta Charlesa Garniera.

Budynek ma najlepsze audytorium i jest używany do koncertów muzycznych, przedstawień operowych i pokazów baletowych.

Ciesz się francuskim obiadem we francuskiej restauracji

Możesz skosztować słynnej kuchni francuskiej i będziesz mieć szansę na skosztowanie niektórych z pysznych dań. Będziesz miał szansę spróbować szerokiego zakresu żywności, od serów, owoców morza i wina do niektórych tradycyjnych francuskich potraw.

Zjedz najlepszego croissanta

Jeśli jesteś w Paryżu po raz pierwszy, to możesz mieć szansę spróbować najlepszego croissanta w mieście. Croissant jest jednym z najbardziej popularnych ciastek na świecie i jest dostępny prawie wszędzie.

Istnieje wiele różnych rodzajów croissantów, ale najbardziej popularnym jest croissant migdałowy.

Wnioski:

Jest tak wiele rzeczy do zrobienia w Paryżu i możesz uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym, dodając kilka swoich ulubionych miejsc. Mam więc nadzieję, że kiedyś odwiedzisz to piękne miasto.