5 tanich i najlepszych miejsc do odwiedzenia w Afryce

Dla tych z Was, którzy planują odwiedzić Afrykę na wakacje, jestem pewien, że macie w głowie mnóstwo pytań. Jakie miejsce powinienem odwiedzić w Afryce? Czy podróżowanie po Afryce jest bezpieczne? Czy potrzebuję wizy, aby podróżować do Afryki?

Więc spróbujmy odpowiedzieć na wszystkie te pytania, mówiąc o miejscach, które osobiście odwiedziłem i cieszyłem się najbardziej. Oto miejsca, które możesz odwiedzić, jeśli chcesz cieszyć się afrykańskimi wakacjami.

Namibia

Jest to kraj, w którym dzika przyroda wysunęła się na prowadzenie i jest to również powód, dla którego wiele osób odwiedza ten piękny kraj. Zobaczysz tutaj różnorodność gatunków zwierząt i ptaków. Jeśli chcesz zobaczyć kilka ciekawych gatunków zwierząt to musisz udać się na pustynię Namib. Tam zobaczysz Wielką Piątkę (słoń, lew, lampart, nosorożec i bawół) oraz ptaki takie jak flaming i struś.

Ghana

Ghana jest najpopularniejszym krajem afrykańskim ze względu na piękne plaże i na najbardziej niesamowitą przyrodę. Kraj ten jest dobrze skomunikowany drogami, samolotami i koleją. Jest to bardzo duży i zróżnicowany kraj, który posiada wiele miast i miasteczek. Jest to najmniejszy naród na kontynencie afrykańskim, ale jest to również jeden z najbardziej rozwiniętych krajów.

Etiopia

Jeśli odwiedzasz ten afrykański kraj po raz pierwszy, to możesz nie wiedzieć, że jest to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na całym świecie. Możesz udać się nad Nil Błękitny, który jest najdłuższą rzeką na świecie, aby zwiedzić oszałamiającą etiopską architekturę. Istnieje również wiele historycznych miejsc i jest to najbardziej religijny i konserwatywny kraj.

Namibia

Jest to ostatni kraj, o którym chciałbym wspomnieć. Jest to kraj bez dostępu do morza, ale jest otoczony przez RPA, Botswanę i Angolę. Ten kraj jest również jednym z najlepszych miejsc dla dzikiej przyrody i dzikie życie jest głównym powodem, aby odwiedzić ten kraj. Jeśli szukasz prawdziwej przygody, to powinieneś udać się do Parku Narodowego Etosha.

Wnioski:

Istnieje wiele krajów, które możesz odwiedzić w Afryce. Możesz wybrać dowolny z wyżej wymienionych krajów. Jest to najlepszy czas na podróżowanie w Afryce, ponieważ pogoda jest ładna.