Kopenhaga: przedłużony weekend za 368 zł. W cenie pakietu: przeloty z Gdańska, noclegi, oraz transfery!

Kopenhaga to miasto, która z powodzeniem łączy ponad tysiącletnią historię z nowoczesnością. Jeśli nie byłeś jeszcze w mieście kanałów, rowerów, Carlsberga i Andersena, najwyższy czas to zmienić. Teraz jest ku temu świetna okazja, ponieważ przygotowaliśmy pakiet, dzięki któremu spędzisz aż 4 dni w tym niezwykłym miejscu za jedyne 368 zł! W cenie pakietu: loty, noclegi oraz transfery z/i na lotnisko!

Kopenhaga to stolica i największe miasto w Danii. Kopenhaga ma wiele do zaoferowania turystom. Nieważne, czy podróżujesz w celu zwiedzania, czy szukasz raczej mocniejszych wrażeń.

Z punktu widzenia turysty olbrzymią zaletą Kopenhagi są jej niewielkie rozmiary.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś pocztówkę z Kopenhagi, przedstawiającą wprost  bajkowe, kolorowe kamieniczki nad kanałem, w którym cumują żaglówki, był to właśnie widok na Nowy Port (Nyhavn).

W dawnej siedzibie królów Danii na wyspie Slotsholmen obecnie mieści się parlament, biura rządu, Sąd Najwyższy oraz muzea. Zwiedzający mogą bezpłatnie zwiedzać okolice pałacu, publiczną galerię, a także wejść na wieżę, z której rozciąga się widok na całe miasto. Oprócz wspaniałego budynku pałacowego, warto zobaczyć kościół zamkowy Christiansborg Slotskirke i znajdujące się na jego tyłach Muzeum Thorvaldsena.

Christiania to zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja turystyczna w całej Kopenhadze. To wyjątkowe miejsce w latach 70. XX wieku zyskało status samostanowiącego osiedla, niezależnego do pozostałych części duńskiej stolicy. Wkrótce Christiania zasłynęła na świecie jako wyjątkowo prężny ośrodek ruchu hippisowskiego. Mieszkańcy osiedla do dziś posługują się własnym, niezależnym kodeksem praw – zakazane są kradzieże, używanie samochodów i broni oraz ciężkich narkotyków.

Noclegi:

Przykładowy nocleg możecie zarezerwować w serwisie Airbnb.

Transfery:

Z lotniska Kastrup do centrum Kopenhagi można dojechać linią metra M2, przejazd zajmuje około 15 minut. Stacja metra znajduje się w terminalu 3, nad stacją kolejową, a pociągi w godzinach szczytu jeżdżą co cztery minuty; przy normalnym ruchu i w weekendy podjeżdżają co sześć minut, a w godzinach nocnych co 15–20 minut. Bilet normalny na przejazd do centrum Kopenhagi kosztuje ok. 36 koron. (42 zł).

 

Szczegóły oferty:

– Gdańsk –Kopenhaga – Gdańsk (100 zł/os)
– 4 noce w prywatnym pokoju: (226 zł/os)
– transfery z i na lotnisko: (ok 42 zł/os)
– termin: 7-10 listopada 2019

Suma: 368 zł / os!

 

UWAGA:
Cena pakietu skonstruowana została w oparciu o 2 osoby, a jej wysokość zależy od terminu wyjazdu.

O autorze

Zdjęcie profilowe Edytor Travelalert

By edytor / Editor, bbp_participant

Follow edytor
on sie 09, 2019

Wyróżnione oferty